Bez kolejek

Odległe terminy wizyt to zmora publicznej służby zdrowia, jak postępować, by szybko i sprawnie dostać się do poszukiwanego lekarza? Z pomocą często przychodzą prywatne gabinety lekarskie, jednak ceny za wizytę nie są już taki przystępne.

Alternatywne rozwiązanie.

W przypadku braku gotówki na korzystanie z prywatnego gabinetu pomocna może się okazać prywatna opieka zdrowotna. Coraz powszechniejsza forma działalności wielkich przedsiębiorców medycznych pozwala szybko i sprawnie uporać się z wizytą.
Co oferują lekarze? Bardziej przystępne terminy, dużo większe zaangażowanie lekarzy, dogodne godziny przyjmowania i co ważne brak konieczności posiadania skierowania. Publiczna służba zdrowia to wielka biurokracja, gdzie lekarz wypełnia wiele dokumentów, druczków i różnego typu świstków, niestety w tym całym bałaganie zapominamy o kwestii samego pacjenta.
Medycyna to przyszłość wielu osób, które zmagają się z chorobami, jednak jeśli te osoby nie będą mieć odpowiedniej opieki zdrowotnej niestety nasze społeczeństwo będzie coraz bardziej chorowało.

Profilaktyka

Rozpowszechnione choroby to zmora wielu osób. Jednak pozwala to na dużo większą świadomość naszego stanu zdrowia, niż w poprzednich pokoleniach. Obecnie myślimy o profilaktyce, chcemy być silni i zdrowi. Częściej odwiedzamy lekarzy pierwszego kontaktu, a także przeprowadzamy badania, które będą pomocne w analizie naszego stanu zdrowia. Chociaż raz w roku warto wykonać badania z krwi, które zobrazują ewentualne niedociągnięcia naszego ciała. Publiczna służba zdrowia jednak nic nie ułatwia, wiele limitów, ograniczeń. Niechęć lekarzy do współpracy z pacjentem. Czy tak powinno wyglądać leczenie, które oferowane jest przez państwo. Przecież pobierane są wielkie sumy pieniędzy z naszych podatków, a w zamian nie otrzymujemy praktycznie nic.

Prywatna opieka zdrowotna

Niewielka opłata za abonament medyczny pozwala nam na skorzystanie z opieki lekarza, istnieje możliwość odbycia wizyt u specjalisty, bez skierowania, bez odległych terminów, a co ważne bez dodatkowych opłat. Wybierając odpowiedni pakiet, by w pełni cieszyć się z jego funkcjonalności należy go odpowiednio dopasować do siebie. Warto dobrze przejrzeć listę specjalistów, często dopłata kilku złotych więcej pozwala cieszyć się z konsultacji lekarzy, ale nie tylko. Bezpłatne badania z krwi, badania diagnostyczne, a często nawet poszczególne zabiegi rehabilitacyjne.

Wybór jest chyba prosty, czasem wydane pieniądze mogą okazać się bezpieczną bramą dla naszego zdrowia. Prywatna medycyna rodzinna to rozwiązanie dla każdego.

 

You may also like...