Dlaczego w związku niezbędna jest nuta kreatywności?

Umiejętne tworzenie partnerstwa z ukochaną osobą czasem okazuje się czymś trudnym, czasem nawet nas przerasta. Potrzebna jest zdolność akceptacji drugiej osoby, umiejętność dialogu skutkującego obopólnym zrozumieniem i konkluzją. Mimo że są to podstawy utrzymania zdrowego związku, miłość wymaga czegoś więcej.

Rutyna groźna nie tylko w pracy

Człowiek przyzwyczaja się do widocznych wszędzie schematów, czy chodzi o przepisy ruchu drogowego, czy o wykonywanie czynności w pracy w określony sposób. Dzięki temu czuje się bezpiecznie i pewnie. A jednak szybko potrafi przytłaczać nas monotonia, dlatego wciąż szukamy nowych rozrywek i pasji. To samo dotyczy związku. Wypracowane z drugą osobą schematy usprawniają nam wspólne życie i dają poczucie stabilizacji. Ale tu również działa czynnik popadania w znudzenie, dlatego bycie pomysłowym potrafi sprawić, że miłość rozkwitnie z nową siłą.

Najbardziej efektywne pomysły

Rutyna dotyczy w głównej mierze związków z dłuższym stażem oraz małżeństw. Bardzo silnie na ludzkie zmysły działa erotyka, dlatego ta sfera daje największe pole do popisu. Możliwości jest wiele. Wspólnie zakupiona zmysłowa bielizna da radość obojgu partnerów już w momencie jej zakupu, gdyż składa subtelną obietnicę czegoś nowego, wyjątkowych doznań. Bielizna inna niż zazwyczaj, bardziej wyzywająca, odważna, wzmoże pożądanie i doda miłosnym uniesieniom pikanterii, sprawiając, że umysły partnerów pochłonie wspólnie urozmaicona erotyka.

Metody mniej oczywiste

Wybujała erotyka to jednak nie wszystko. Warto poszukać nowego wspólnego zainteresowania. Może być to nauka tańca, wspólne wypady na siłownię lub na zawody szachowe. Regularne spędzanie razem czasu w odmiennym niż zazwyczaj środowisku, sprawi, że miłość zaleje partnerów nową falą, połączoną z radością ze stopniowego poznawania nowego hobby. Jeżeli prezenty osoby będące w związku dają sobie tylko z okazji jakiegoś święta, bądź urodzin, powinny to koniecznie przemyśleć. W takie dni panuje niepisana powinność wymieniania się podarkami, każdy się tego spodziewa. A jeśli zaskoczymy ukochaną osobę najdrobniejszym nawet prezentem bez okazji, zaskarbimy sobie trwałość jej uczucia. Obdarowywanie się w dowolnym momencie świadczy o tym, że ciągle myślimy o drugiej osobie, nie tylko od święta. I chcemy, by czuła się dowartościowana, chcemy dać jej radość. Czy to będzie kwiat, nowy zestaw klocków Lego, najnowsza książka ulubionego autora, termoaktywna bielizna do biegania zimą, wspólny wypad do kina – wszystkie te najdrobniejsze elementy układają się w harmonijną całość, która tworzy obopólnie satysfakcjonującą miłość.

 

You may also like...