Jak dobierać produkty w diecie śródziemnomorskiej?

Jeżeli interesujesz się tematyką dietetyki, bądź masz w najbliższym czasie chęć podjęcia poprawienia swojego żywienia, to mamy coś dla Ciebie! Dieta śródziemnomorska to bardzo dobry pomysł na zgubienie kilku kilogramów oraz poprawienia swojej sylwetki. Czym się ona charakteryzuje i jakie przynosi efekty? By poznać odpowiedzi na te pytania, zachęcamy do tego, by zapoznać się z poniższym artykułem!

Czym jest śródziemnomorska dieta?

Sama nazwa “śródziemnomorska” oznacza jej pochodzenie. Jej krzewicielami byli mieszkańcy takich krajów jak Hiszpania, Portugalia, Włochy czy Grecja. Korzystanie ze świeżych warzyw i owoców ma zbawienny wpływ na nasze ciało, co zostało udowodnione w badaniach, które mówią, że osoby jedzące tego typu produkty żyją dłużej i cieszą się lepszą kondycją organizmu. Bardzo ważnym jej składnikiem jest oliwa z oliwa, która powinna być najwyższej jakości i powinna zastąpić oleje sztucznej produkcji.

Nie można zapominać o tym, że dieta powinna być wzbogaca o aktywność fizyczną, regularny odpoczynek, jak i sen. Poza dietą są to najważniejsze filary. Śródziemnomorska dieta polega na ograniczaniu takich produktów jak czerwone mięso i jedzenie dużej ilości ryb oraz owoców morza, jaja, sól. Najlepiej wybierać produkty od lokalnych dostawców, które często możemy znaleźć na bazarach, bądź też jeżeli dysponujemy działką czy ogrodem, to warto wyhodować pomidory czy też ogórki, które będą jednym z elementów tej diety.

Kto powinien korzystać z tego rodzaju diety?

Dieta śródziemnomorska jest przeznaczona dla osób, które chorują na cukrzycę, bądź choroby naczyniowo-sercowe. Korzystanie z ziół środziemnomorskich wzmocni nasze naczynia sercowe poprzez dostarczenie mu błonnika pokarmowego. Jeżeli masz problemy z krążeniem, to warto z niej korzystać i zobaczysz, że w krótkim czasie poprawi się twoje zdrowie, aczkolwiek ważna jest systematyczność i wytrwałość w ograniczaniu powyższych produktów, słodyczy i tłustych potraw i spożywanie naturalnych produktów.

 

You may also like...