Jak dobrać rękawice na sparing?

Któż z młodych pięściarzy nie chciałby być nowym Mayweather’em polskiego ringu. Codziennie w szranki ze sobą staje wielu młodych adeptów trudnej sztuki boksowania. Żmudne treningi pod okiem trenera to jedno, ale dobry sprzęt również stanowi tu ważny czynnik, który może ułatwić wejście na sam szczyt sportowych osiągnięć. W tym artykule dowiesz się jak optymalnie dobrać rękawice, aby były wygodne, a zarazem dopasowane odpowiednio do ręki boksera. Z pozoru łatwa decyzja związana z kupnem rękawic, okazuje się finalnie bardzo trudna w podjęciu. Dowiedz się więcej i kupuj świadomie!

Rękawice bokserskie – na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim dobierz odpowiednio rozmiar rękawicy. Waga nie musi być związana z rozmiarem, ponieważ nawet duże rękawice z zewnątrz mogą mieć mało miejsca w środku, a w wyważeniu rolę odgrywa pianka, która ma za zadanie amortyzować uderzenia. Ta sama waga w rękawicach różnych producentów może oznaczać inną objętość rękawic. Wagę rękawic mierzy się w jednostce oz. 1 oz to 28,4 gramy. Im rękawice są cięższe, tym ich przeznaczenie jest bardziej poważne. Dla przykładu dzieci powinny wybrać wagę 4 do 6 oz, a zawodowi bokserzy powyżej 17 oz. Ważne aby odpowiednio dobrać rękawice do ich przeznaczenia, to znaczy wybrać rękawice lekkie do treningu technicznego i nieco cięższe do sparingów. Osoby początkujące często mają z tym problem, przez co ich trening nie jest maksymalnie efektywny. Błędem jest również mylenie rękawic bokserskich z rękawicami do MuayThai. Drugie z wymienionych mają subtelną różnicę, a mianowicie są spłaszczone, po to by rywale mogli chwytać siebie nawzajem podczas walki w zwarciu. Innym błędem jest traktowanie rękawic drogich jako tych najlepszych, co jest często prawdą, nie warto kierować się zawsze tą zasadą.
Jakie rękawice są najlepsze dla początkujących? Jaka półka cenowa będzie najlepsza?

Stawiając w ringu pierwsze kroki warto kupić sobie rękawice, które są solidne. Zakup najtańszych modeli to nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ mogą się szybko rozwarstwić, a wówczas musimy dodatkowo zainwestować. Ponadto pianka złej jakości nie amortyzuje ciosów w wystarczający sposób, a to naraża zawodników na niechciane kontuzje. Tanie rękawice mają też zły profil, co utrudnia poprawną naukę. Co więcej do kontuzji prowadzić mogą nie wystarczająco usztywnione nadgarstki. Warto więc kupić solidny sprzęt, ale nie koniecznie najbardziej znanych renomowanych marek. Ich produkty często nie są zbytnio lepsze od konkurencji, a ceny znacząco wywindowane. Warto nieco zaoszczędzić i kupić dodatkowe ochraniacze, które w treningu początkującego z pewnością się przydadzą.

Więcej na https://sportemo.pl/sprzet-bokserski/rekawice-bokserskie

You may also like...