Jaki strój na rower wybrać?

Aktywności fizyczne różnią się od siebie, każda z nich ma swoją specyfikę i to właśnie na nią należy zwracać uwagę przy dobrze wygodnego i odpowiedniego ubrania.
Znane marki sportowe prześcigają się w tworzeniu ogólnodostępnych oraz profesjonalnych ubrań na rower, gdyż Polacy pokochali ten sport. Jaki strój na rower wybrać, czym się kierować podczas zakupu?

Jeśli nasze wypady na rower traktujemy raczej rekreacyjnie, nie musimy kupować profesjonalnego stroju dla rowerzysty. W zupełności wystarczą elastyczne sportowe legginsy oraz koszulka sportowa. Może te ubrania nie będą tak niezawodne i funkcjonalne jak profesjonalny strój, jednak przy jeździe od czasu do czasu będą dobrym wyborem.

Zapaleni pasjonaci roweru, powinni zakupić profesjonalną odzież sportową oraz specjalistyczne obuwie. Kupując koszulkę na rower, nie zapomnijmy o tym, by dobrze przylegała do ciała i nie podnosiła się na plecach w trakcie jazdy.

Nowoczesny ubiór sportowy. Spodenki, obcisłe czy luźne?

Przed tym dylematem stoi wiele zapalonych rowerzystów. Źle dobrane spodenki obcisłe mogą uciskać nasze ciało, ich zaletami jest to, że nie podwijają się oraz nie są podwiewane przez wiatr, jak to ma miejsce w przypadku luźnych spodenek. Latem spodenki muszą być krótkie, zimą koniecznie należy zakupić długie, gdyż odczuwalna temperatura zimą i jesienią podczas jazdy na rowerze jest dużo niższa.

Bez względu na to, czy wybierzemy spodenki obcisłe, czy luźne, koszulki bawełniane czy z tworzyw sztucznych, należy zwrócić uwagę, by ubiór na rower został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które nie ulegną zniszczeniu po kilku pierwszych praniach.

You may also like...