Kilka zabiegów, które pomogą utrzymać piękny uśmiech

Śnieżnobiałe zęby, wspaniały uśmiech to marzenie wielu osób jednak nieprawidłowa higiena jamy ustnej wywołuje wiele schorzeń. Jak postępować z zębami, by w przyszłości nie borykać się z wieloma problemami. Czy tradycyjne czyszczenie zębów wystarczy?

Jak dbać o zęby?

Przeanalizujmy kilka kwestii, po pierwsze codzienna higiena jamy ustnej. Podstawowa czynność każdego dnia, jednak dla wielu osób nadal trudno osiągalna. Wiele osób nadal niedokładnie czyści. Czyszczenie zębów powinno zajmować od 2 do 3minut, dwa razy dziennie, jednak najlepiej po każdym posiłku. Język także podlega higienie w naszej buzi. Zbierają się na ni liczne bakterie, osad. Szczotkowanie zębów to nie jedyny zabieg, który poprawi kondycję naszego uzębienia, pod uwagę należy także wziąć czyszczenie przestrzeni międzyzębowych wykorzystując tradycyjną nić dentystyczną lub irygator. Optymalnym rozwiązaniem po zakończeniu czyszczenia i nitkowania będzie przepłukanie jamy ustnej płynem.
Mycie naszych zębów to nie jedyne rozwiązanie, coraz bardziej rozbudowana oferta pozwala w sposób perfekcyjny zadbać o nasz uśmiech. Bardzo korzystną alternatywą jest scaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Kamień odkłada się prawie u każdego, jest to naturalny proces, za jego powstawanie odpowiedzialne są resztki jedzenia, bakterie oraz substancje istniejące w naszej ślinie. Bezpiecznie i w sposób profesjonalny poradzi sobie z nim stomatolog.

Zdrowa dieta

Może wydać się śmieszne, ale tak zdrowa dieta jest bardzo ważna podczas utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu. Na co zwrócić uwagę, by pożywienie przynosiło pozytywny skutek. Najlepiej dostarczać produkty, które zawierają wapń z witaminą D, która ułatwia jego wchłanianie. Nie jest to zadanie trudne, można go odnaleźć w mleku, maślance, jogurtach, serach i wielu innych produktach. Jednak to nie jedyne korzystne rozwiązanie, warto zmniejszyć ilość spożywanych produktów bogatych w cukier. Nie tylko skorzystają nasze zęby, ale także i figura.
Warto czasem udać się na zabieg piaskowania, pozwala on usunąć osad, który często gromadzi się w przestrzeniach międzyzębowych lub na ich powierzchniach. Piasek użyty pod ciśnieniem wygładza nasze zęby i pozbywa się niechcianego nanosu.
Wiele pomocnych rozwiązań, by cieszyć się długo zdrowymi zębami. Profesjonalną ocenę naszego uzębienia przeprowadzi dentysta, warto go odwiedzić co jakiś czas, poddać się przeglądowi, by uniknąć problemów w przyszłości. Pamiętajmy higiena jamy ustnej to podstawa, teraz już każdy wie jak dbać o zęby.

 

You may also like...