Sposoby na zły cholesterol

Cholesterol jest źródłem wielu naszych problemów w życiu, zwłaszcza tych związanych ze zdrowie. Zbyt wysokie jego stężenie we krwi może powodować, że zostanie zwężone światło naczyń krwionośnych, co może doprowadzić do zawału serca czy udaru mózgu.
To co obniża zły cholesterol to z pewnością zmiana diety i nawyków żywieniowych, a wszystko to da najlepsze efekty w połączeniu z wysiłkiem fizycznym.

Więcej ruchu i odpowiednie diety

Warto zacząć od zmiany stylu życia. Zwrócenie większej uwagi również na sposób i przygotowanie naszych codziennych potraw również może dać dobre efekty. Warto zastąpić oleje zwierzęce, olejami roślinnymi m. in. oliwą z oliwek. Mięso czerwone natomiast białym, chudym mięsem. Wszystkie te kroki które podejmujemy, zbliżają nas coraz bardziej aby stan naszego cholesterolu, zbliżył się do normy.
Jednym z elementów walki o nasze zdrowie i jakość życia, może być również picie co najmniej 1, 5 l wody dziennie. Pomoże to usunąć toksyny z naszego organizmu, a nasza skóra stanie się bardziej elastyczna i jędrna. Warto również wiedzieć, że cholesterol może być przyczyną, że na naszej skórze pojawią się żółte plamy, które raczej nie dodają uroku.

You may also like...