Zapchanie rury i co dalej?

Jak zapobiec awarii?

Zapchane rury w łazience lub w kuchni to problem, który najprawdopodobniej spotkał w życiu każdego. Jak wiadomo aby kanalizacja prawidłowo działała, powinna być dobrze wykonana. Jednak nawet w takim wypadku czasami technika zawodzi. Podstawową zasadą jest to, żenie powinniśmy do takiej kanalizacji wrzucać: resztek jedzenia, piasku, odpadów budowlanych, ręczników, trocin itp.

Udrażnianie kanalizacji- czy zawsze musimy wzywać fachowca?

Kiedy woda w umywalce zacznie wolniej spływać to znak, że coś blokuje jej swobodny odpływ. Aby oczyścić syfon, którego zadaniem jest blokada przenikania zapachów z kanalizacji do pomieszczenia jest odkręcenie go i oczyszczenie. Większość syfonów w sposób prosty można rozkręcić i wyjąć zgromadzone nieczystości podstawiając pod niego naczynie do którego mogą spłynąć nieczystości. W tym wypadku powinniśmy sobie poradzić samodzielnie. O pomoc hydraulika powinniśmy poprosić jeśli nasz syfon jest żeliwny, ponieważ demontaż go może być kłopotliwy a oczyszczenie rur będzie wymagało wprowadzenie specjalnej sprężyny. Udrażnianie kanalizacji powinno nas nauczyć jak więcej nie dopuścić do takiej sytuacji.

Jaki sprzęt powinien znaleźć się w każdym domu?

Najprostszym przyrządem do udrażniania rur jest tradycyjna przepychaczka. Nowoczesne wyposażone są w pneumatyczny mechanizm, dzięki któremu bez użycia dużej siły poradzimy sobie z zanieczyszczeniami. Tradycyjna zaś składa się z drążka i przymocowanego do niego gumowego kielicha. Udrażnianie kanalizacji nie jest przyjemnością, dlatego starajmy się do tego nie doprowadzać.

Artykuł powstał przy współpracy z https://ofma.pl

Remonty i budowa.

You may also like...