10 ćwiczeń na zwiększenie siły i rozmiaru bicepsów

Biceps to mięsień, który znajduje się poniżej ramion. Jeśli chcesz uzyskać szczupłe, muskularne ciało, powinieneś włączyć bicepsy do swojej rutyny treningowej. Jest wielu kulturystów, którzy szukają sposobu na zwiększenie rozmiaru swoich bicepsów. W tym artykule przedstawiłem 10 skutecznych ćwiczeń na biceps, które pomogą Ci uzyskać muskularne ciało.

1) Pchanie z bliskim uchwytem

Aby wykonać to ćwiczenie, musisz stanąć na podłodze. Pierwszym krokiem jest zgięcie kolan i umieszczenie rąk przed sobą. Następnie podnieś klatkę piersiową i górną część pleców, aż dotknie podłoża. Podnieś biodra i wyciągnij ramiona w kierunku nieba, powoli przesuń ciało do przodu i powoli opuść ciało.

2) Podciąganie hantli na leżąco

To ćwiczenie pomoże Ci uzyskać stonowane bicepsy. Aby to zrobić, połóż się i umieść hantle między kolanami. Zacznij unosić ramiona do sufitu i powoli wróć do pozycji wyjściowej.

3) Wiosłowanie hantlami na jednej ręce

To ćwiczenie pomoże Ci ujędrnić bicepsy. Aby rozpocząć to ćwiczenie, musisz chwycić hantel, a następnie usiąść na krześle. Teraz wyprostuj ramię przed siebie i podnieś ciężar w rzędzie. Możesz użyć sztangi, hantli, a nawet kettlebell.

4) Podwijanie bicepsa

Aby wykonać to ćwiczenie, musisz chwycić parę hantli i położyć się na podłodze. Wyciągnij ręce do nieba i podkręć hantle do góry. Ręce możesz trzymać nieco szerzej niż barki.

5) Wyciskanie hantli w skosie

To ćwiczenie jest odpowiednie dla osób, które mają problemy z ramionami. Do wykonania tego ćwiczenia możesz użyć hantli lub sztangi. Usiądź na ławce skośnej, chwyć hantel i wyciśnij go w górę w kierunku nieba.

6) Wiosłowanie sztangą

To ćwiczenie pomoże Ci uzyskać mocny mięsień dwugłowy. Umieść sztangę za głową, a następnie zacznij zginać łokcie i opuszczać sztangę na podłogę. Plecy możesz trzymać prosto.

7) Skłony boczne nad sztangą

Aby wykonać to ćwiczenie, musisz chwycić sztangę, a następnie zacząć opuszczać ciało na bok, aż dotknie podłogi.

8) Hammer Curl

Aby wykonać to ćwiczenie, należy wziąć hantel i trzymać go z boku. Następnie wyciągnij ramiona do nieba i podkręć je.

9) Wypychanie tricepsów w dół

Musisz chwycić sztangę, a następnie zacząć wypychać łokcie do tyłu, aż ręce dotkną boków.

10) Podciąganie hantli

Zacznij z hantlem w lewej ręce, a następnie zacznij wykonywać najpierw ćwiczenia na prawe ramię. Następnie zacznij przenosić ciężar z lewej strony na prawą, a następnie wykonaj odwrotnie.

Wnioski:

To jest 10 najlepszych ćwiczeń na biceps. W ciągu zaledwie kilku miesięcy uzyskasz stonowane bicepsy. Mam nadzieję, że te ćwiczenia pomogą Ci uzyskać szczupłą muskulaturę, a także utrzymać rozmiar bicepsów. Tak więc, praktykuj wszystkie te 10 ćwiczeń na biceps, aby uzyskać silne i stonowane ciało mięśniowe.

 

Możesz również polubić…