10 ćwiczeń poprawiających wytrzymałość i siłę

Na świecie istnieją dwa rodzaje ludzi. Ci, którzy próbują się doskonalić, i ci, którzy tego nie robią. Jeśli należysz do tej pierwszej kategorii, to wiesz, o czym mówię. Jeśli regularnie chodzisz na siłownię i dobrze rozumiesz ćwiczenia, to musisz wiedzieć, że istnieje wiele ćwiczeń, które mogą poprawić Twoją wytrzymałość i siłę.

Oto kilka skutecznych ćwiczeń, które pomogą Ci uzyskać pożądaną siłę i wytrzymałość.

Przysiady

To ćwiczenie jest bardzo pomocne we wzmacnianiu mięśni pleców i zwiększaniu wytrzymałości. Usiądź prosto i wytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund. Następnie wstań i powtórz ten sam proces.

Plank

Jeśli jesteś nowy na siłowni i nie wiesz, co to jest deska, możesz powiedzieć, że jest to ćwiczenie, które wykonuje się, utrzymując ciało w prostej pozycji. Jeśli nie znasz tego ćwiczenia, spróbuj utrzymać ciało w tej pozycji przez 5 do 15 sekund.

Pchanie

Pompka to jedno z najbardziej powszechnych i najłatwiejszych do wykonania ćwiczeń. Wypchnij ręce w kierunku sufitu i przytrzymaj je przez kilka sekund. Powtórz tę czynność kilka razy.

Wiosło skośne

Wiosło skośne to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń, które pomoże Ci uzyskać najlepsze rezultaty. Trzymaj plecy prosto, a kolana blisko klatki piersiowej. Teraz unieś górną część ciała, aż podbródek dotknie podłogi, a następnie powoli przyciągnij ją z powrotem do pozycji wyjściowej.

Przysiad

Przysiad to ćwiczenie, które pomoże Ci uzyskać najlepsze rezultaty. Stań prosto i obniżaj ciało, aż kość udowa znajdzie się na tym samym poziomie co kolano. Wysokość nogi zależy od wzrostu użytkownika.

Przeciąganie liny

Jest to jedno z najłatwiejszych i najskuteczniejszych ćwiczeń dających najlepsze rezultaty. Chwyć linkę i podciągnij ją do góry, stojąc prosto. Utrzymaj pozycję przez kilka sekund, a następnie przyciągnij linę z powrotem do pozycji wyjściowej.

Wypady

Wypady nazywane są również wyprostem nóg. Jest to ćwiczenie, które pomoże Ci uzyskać najlepsze rezultaty. Zacznij od normalnej postawy i podnieś nogę do sufitu. Możesz również wykonywać wypady z pozycji stojącej.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis o 10 ćwiczeniach na zwiększenie wytrzymałości i siły. Być może próbowałeś już niektórych z tych ćwiczeń, ale możesz spróbować wszystkich, ponieważ jest to najlepszy sposób na poprawę siły i wytrzymałości.

Możesz również polubić…