10 wskazówek, jak ćwiczyć po urodzeniu dziecka

Ćwiczenia to jeden z najlepszych nawyków, jakich człowiek może się nauczyć w swoim życiu, ale po porodzie możesz mieć wrażenie, że ćwiczenia są bardzo trudne ze względu na ciążę i nową rolę, jaką jest macierzyństwo.

Zaleca się codzienne ćwiczenia przez co najmniej 30 minut, aby spalić kalorie. W tym artykule omówimy 10 wskazówek, jak ćwiczyć po urodzeniu dziecka.

1. Odpowiednia rozgrzewka

Rozgrzewka jest pierwszym krokiem w każdym ćwiczeniu i zapobiega kontuzjom podczas ćwiczeń. Dlatego zacznij od 10-15 minut rozgrzewki, w tym lekkiego joggingu, spaceru i rozciągania. Pomoże to zmniejszyć ryzyko kontuzji ciała i mięśni.

2. Wybierz odpowiedni czas

Wybierz odpowiedni czas na ćwiczenia, jeśli planujesz ćwiczyć po 6. miesiącu ciąży, unikaj ćwiczeń cardio, ale jeśli planujesz jogę lub ćwiczenia siłowe, możesz je wykonywać bez przeszkód.

3. Pij dużo wody

Zaleca się picie co najmniej ośmiu szklanek wody dziennie, aby zachować odpowiednie nawodnienie i zapobiec wszelkim urazom. Pomoże to zwiększyć wytrzymałość organizmu.

4. Zacznij powoli

Nie próbuj wykonywać ćwiczeń zbyt szybko, ponieważ spowoduje to spalenie organizmu i nie będzie pomocne w osiągnięciu celów fitness. Dlatego zacznij od niskiej intensywności i stopniowo zwiększaj intensywność i czas trwania treningu.

5. Kontroluj swój umysł

Musisz kontrolować swój umysł i utrzymywać czyste myśli, skupiać się na oddychaniu i utrzymywać pozytywny nastrój.

6. Zachowaj spokój

Zachowaj spokój, nie frustruj się, nie bij się, jeśli czujesz się leniwy w wykonywaniu ćwiczeń. Nie spiesz się, by ukończyć trening w czasie krótszym niż 30 minut. Możesz czuć się zmęczony, ale nie martw się, Twoje ciało będzie gotowe do następnego treningu.

7. Rozciąganie

Aby uelastycznić mięśnie i stawy, należy je rozciągać. Pomoże Ci to zmniejszyć ból i zmniejszyć liczbę kontuzji.

8. Nie jedz przed ćwiczeniami

Podczas wykonywania ćwiczeń żołądek będzie ciężki i może wystąpić rozstrój żołądka. Dlatego należy unikać jedzenia przed ćwiczeniami.

9. Unikać forsownych ćwiczeń

Jeśli planujesz wykonywać forsowne ćwiczenia, skonsultuj się z lekarzem, który może zalecić ci ich unikanie.

10. Wypróbuj różne rodzaje ćwiczeń

Wypróbuj różne rodzaje ćwiczeń, takie jak joga, aerobik, ćwiczenia siłowe i pływanie.

Wnioski:

Oto 10 wskazówek dotyczących ćwiczeń po urodzeniu dziecka. Teraz już wiesz, jak zachować sprawność fizyczną i zdrowie podczas ciąży. Mam nadzieję, że będziesz stosować te wskazówki w praktyce i osiągniesz lepsze wyniki.

Zainwestuj w skuteczny marketing Interetowy gabinetu ginekologicznego – https://www.4rtweb.pl

Możesz również polubić…