8 powodów, dla których ludzie nie ćwiczą

Każdy z nas ma inne powody, dla których nie ćwiczy. Niektórzy nie chcą ćwiczyć, inni nie mają czasu, inni nie mają ochoty na ćwiczenia itd. Ale jedna rzecz jest wspólna dla wszystkich tych osób – nie ćwiczą. Nie ćwiczą, ponieważ nie wiedzą, jak ćwiczyć.

Wielu ludzi nie rozumie, dlaczego powinni ćwiczyć, a także nie wie, jak to robić. Czasami są leniwi, a czasami zajęci czymś innym, ale kiedy uświadomią sobie znaczenie ćwiczeń, zaczynają je wykonywać i osiągają rezultaty.

Oto 8 powodów, dla których ludzie nie ćwiczą.

1. Nie wiedzą, czym jest ćwiczenie

Wyjaśnię, że nie mam tu na myśli biegania, skakania na skakance, gry w tenisa czy uprawiania innych sportów. Mówiąc o ćwiczeniach, mam na myśli ćwiczenie przez co najmniej 30 minut dziennie.

2. Nie wiedzą, jak ćwiczyć

Ćwiczenia fizyczne są proste, ale nie wszyscy o tym wiedzą. Nie ma w nich nic skomplikowanego. Trzeba je po prostu ćwiczyć.

3. Nie mają czasu

To prawda, że jeśli zajmujesz się innymi ważnymi rzeczami, trudno jest znaleźć czas na ćwiczenia. Ale to bardzo proste: jeśli znajdziesz czas, to możesz go wygospodarować na ćwiczenia.

4. Nie czują się na siłach, by ćwiczyć

Jest to najczęstszy powód – większość osób, które nie ćwiczą, nie ma na to ochoty. Ale Ty nie musisz nic robić. Wystarczy, że przekonasz sam siebie, że jeśli zaczniesz regularnie ćwiczyć, poczujesz się bardziej energiczny i zdrowszy.

5. Nie wiedzą, jak zacząć ćwiczyć

Jeśli nie znasz się na ćwiczeniach, bardzo trudno jest Ci zacząć. Możesz przeczytać kilka książek na temat fitnessu i odżywiania, ale to niewiele Ci pomoże. Dlatego lepiej jest skonsultować się z ekspertem lub trenerem fitness.

6. Są zbyt zajęci

Nie można ich za to winić, w ciągu dnia jest zbyt wiele rzeczy do zrobienia. A jeśli masz tak wiele rzeczy do zrobienia, bardzo trudno będzie Ci wygospodarować czas na ćwiczenia.

7. Nie chcą schudnąć

Jest to kolejny powód, dla którego większość ludzi nie ćwiczy. Uważają oni, że jeśli zaczną ćwiczyć, to stracą na wadze. Ale to nieprawda, schudnąć można tylko wtedy, gdy stosuje się plan diety połączony z ćwiczeniami.

8. Nie wiedzą, jak sprawić, by ćwiczenia były zabawą

Jeśli ćwiczysz dla zdrowia, to najlepiej, żeby to była zabawa. Dlatego znajdź jakieś ciekawe i zabawne gry oraz ćwiczenia i wykonuj je przez co najmniej 30 minut dziennie.

Wnioski:

Oto powody, dla których ludzie nie ćwiczą. A teraz, gdy wyjaśniłem Ci wszystkie powody, teraz Twoja kolej, aby przekonać ludzi, że ćwiczenia fizyczne są ważne dla zdrowia. Na co więc czekasz? Zacznij ćwiczyć już dziś.

 

Możesz również polubić…