Człowiek z plastiku

Coraz częściej słyszy się o drastycznym wpływie otaczającego nas i powszechnie używanego plastiku na środowisko naturalne. Ogromne wyspy na oceanach, toksyczny wpływ tworzyw sztucznych na faunę i florę, a także bardzo negatywne oddziaływanie na turystykę, klimat, powietrze i gleby to realne zagrożenia dzisiejszych czasów. Zapominamy jednak w jaki sposób plastik w życiu przeciętnego człowieka wpływa na jego organizm i zdrowie.

Sztuczna woda

Kupując wodę mineralną, zwracamy uwagę na jej składniki i zawartość minerałów po to, aby jak najlepiej odżywić nasze ciało i dostarczyć niezbędne do prawidłowego funkcjonowania elementy. Istnieje jednak bardzo poważne zagrożenie z tym związane, o którym często zapominamy.

Badania i kontrole przeprowadzone między innymi przez Światową Organizację Zdrowia wskazują na to, że woda reaguje z tworzywem sztucznym butelki i elementy plastiku oraz nakrętki są w stanie do niej przenikać, natomiast w moczu Europejczyków zidentyfikowano właśnie plastik. Powyższe analizy dotyczą większości marek, które dominują na ogólnoświatowym rynku tej branży.

Alarm dla zdrowia i alternatywa

Jakie właściwie ma to znaczenie dla naszego życia? Okazuje się, że bardzo istotne, bo taki stan rzeczy może doprowadzić do groźnych i nieodwracalnych zmian. W przypadku kobiet to zaburzenia hormonalne, nowotwory, a nawet niepłodność. Szczególnie zagrożone są również młode organizmy, a tworzywa sztuczne utrudniają procesy mineralizacji i w konsekwencji tego prawidłowy wzrost oraz rozwój.

W celu ochrony przed wyżej zaprezentowanymi zagrożeniami należy zastosować kilka przydatnych wskazówek. Pierwszą z nich jest zrezygnowanie z zakupu butelkowanej wody na rzecz specjalnych filtrów oczyszczających lub bidonów, które już takie filtry zawierają. W ten sposób pomagamy naszej planecie dzięki wyeliminowaniu tworzywa sztucznego w obiegu, a także budujemy zdrowy nawyk poprzez zmniejszenie ilości plastiku w naszym organizmie.

Możesz również polubić…