Czy dieta eliminacyjna jest dobra dla każdego?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, czy dieta eliminacyjna będzie dla nich dobra. Warto sprawdzić, czy taki model żywieniowy jest dla każdego. Oczywiście, że nie. Każdy organizm jest inny, dlatego nie ma takiej diety, która byłaby dobra dla każdego z nas. Koniecznie musimy wziąć to pod uwagę zawsze wtedy, gdy chcemy wprowadzić w swoim życiu zmiany i stosować jakąkolwiek dietę. Skuteczność danego modelu żywieniowego możemy sprawdzić w ramach konsultacji z ekspertem dietetycznym, który podejdzie do nas w indywidualny sposób.

W ramach takiej konsultacji dowiemy się, jaka dieta będzie idealnie skrojona do naszych potrzeb, a następnie będziemy w stanie to zweryfikować. Współczesne usługi dietetyków wchodzą w pogranicze żywienia i psychologii, dzięki czemu jesteśmy rozumiani jeszcze lepiej. W gronie ekspertów tej branży warto wymienić Katarzynę Kieszkowską, której bogate doświadczenie i ofertę możemy sprawdzić na stronie internetowej http://kieszkowska.pl/.

Czym charakteryzują się diety eliminacyjne?

Jak sama nazwa wskazuje, diety takie skupiają się na wyeliminowaniu z codziennego żywienia określonych składników. Przykładem takiej diety może być bezglutenowa, z której eliminowany jest gluten. Analogicznie takie diety mogą dotyczyć każdej grupy produktowej i najczęściej podyktowane są alergią lub nietolerancją pokarmową na dany składnik. W związku z tym dieta taka nie musi okazać się skuteczna u każdego, ponieważ nie każdy musi jej potrzebować.

Każdorazowo eliminowanie określonych składników z codziennego żywienia sprawia, że musimy je czymś zamienić. Bilans zawsze musi wyjść 1:1, dlatego koniecznie o tym pamiętajmy. Jeżeli z naszego żywienia wyeliminujemy produkty zwierzęce, to coś musi je zastąpić i dostarczyć nam niezbędnych składników odżywczych, w tym białka. Tu z pomocą mogą przyjść np. rośliny strączkowe. Dieta eliminacyjna nie jest dla każdego i jeżeli już chcemy się na nią zdecydować to koniecznie skonsultuj to najpierw z ekspertem. Tylko w ten sposób będziemy w stanie zadbać o swoje zdrowie.

Możesz również polubić…