Gdzie można zdobyć kryptowaluty?

W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie bitcoinem, inne formy inwestowani są coraz mniej efektowne. Dużo osób jednak nie wie jak w ogóle stać się posiadaczem cyfrowej waluty i jak należy zacząć inwestować. Przedstawiamy kilka wskazówek jak rozpocząć przygodę z cyfrową walutą.

Giełda

Najlepszym rozwiązaniem jest giełda kryptowalut. Możemy znaleźć polską giełdę, gdzie bezpośrednio za złotówki możemy otrzymać cyfrową walutę. Giełda umożliwia szybkie transakcje kupna lub sprzedaży walut. Dodatkowo istnieją giełdy, które posiadają aplikacje mobilne, za ich pomocą można ustawić parametry, na jaki ma się opierać handel walutą, przez co możemy oszczędzić czas. Jednak większość giełd wymaga zarejestrowania się na stronie, weryfikacji danych. Opłaty i zasady korzystanie różnią się, jednak wszędzie pobierana jest prowizja od przeprowadzonej transakcji. Giełda jest dobrym miejscem dla ludzi, którzy liczą na zysk z kryptowalut. Platformy udostępniają narzędzia do analizy i oscylowania wartości walut. N giełdach możemy znaleźć szeroki wybór cyfrowych walut. Jednak przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z dokumentem na temat danej wirtualnej waluty stworzonym przez twórców.

Kantor

Innym sposobem na zakup kryptowalut jest kantor. Zasada ich działania jest taka sama jak przypadku tradycyjnych kantorów wymiany walut. Ab móc kupić walutę, trzeba założyć konto, następnie wpłacić wybraną sumę pieniędzy. W ten sposób będzie możliwe dokonanie płatności na kryptowalutę. Kantory cyfrowych walut jest to proste rozwiązanie dla osób, które zaczynają przygodę w kryptowalutami. Dodatkowo możemy zakupić wirtualną walutę w kontorze online. Wymiany w kwocie do 1000 złotych możemy wykonywać anonimowo. Jednak kurs Bitcoina w kantorze jest mniej korzystny niż w przypadku giełdy.

Biznes: Jak przechowywać kryptowaluty?

Wiele początkujących entuzjastów cyfrowej waluty przechowuje je na giełdzie, jednak bez potrzeby nie warto tam trzymać środków. Nie jest to w pełne miejsce na trzymanie walut bez żadnego obrotu przez dłuższy czas. W każdym momencie może nastąpić sytuacja, że nasze waluty zostaną zablokowane, lub nie będzie możliwości ich wypłaty w dowolnym momencie. Bezpiecznym i rekomendowanym miejscem do trzymanie kryptowalut są wirtualne portfele. Jest to specjalne oprogramowanie lub fizyczne urządzenie. Każdy inwestor powinien posiadać niezbędne wyposażenie w postaci cyfrowego portfela. Portfele są odpowiednio zabezpieczone za pomocą kluczy prywatnych, nie musimy obawiać się ataku hakera.

 

Możesz również polubić…