Indywidualny trening

Poszukujesz kogoś, kto Cię przypilnuje? A może poprowadzi indywidualnie Twój trening? Trener personalny to osoba, która w profesjonalny sposób ułoży zestaw ćwiczeń specjalnie dopasowany do Ciebie, Twoich możliwości. Jak znaleźć idealnego kandydata.

Czy korzystałeś już kiedykolwiek z zajęć typu fitness czy siłownia, jeśli Twoja odpowiedź brzmi jednoznacznie tak, doskonale rozumiesz co znaczy dobry trener. Profesjonalny pracownik klubu w odpowiedni sposób ułoży dla każdego odpowiedni zestaw ćwiczeń, a także skontroluje technikę wykonywanych zadań. Jednakże to nie jedyne zalety, trener personalny ma dużo siły i motywacji do przekazania, zmotywuje do wysiłku. W sytuacjach załamania formy poda pomocną dłoń, a gdy będziesz na szczycie pogratuluje i zwróci uwagę by z byt wysoka nie spać i nie osiąść na laurach.

Czy wszyscy polecają tego specjalistę?

Opinie są podzielone, jedni uważają, że jest to osoba niezbędna, inni wręcz przeciwnie. Może zbyt wygórowane koszty, albo obawa, że nie poradzisz sobie podczas ćwiczeń.
Jak znaleźć odpowiedniego trenera personalnego.
Odpowiedzi jednoznacznej na tego typu pytania nigdy nie ma. Warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wykształcenie i doświadczenie. Każdy z nas nie chce być królikiem doświadczalny, kiedy pracownik uczy się na nas wykonywać różne ćwiczenia. Odpowiednie kursy i szkolenia to dodatkowe atuty. Warto zwrócić uwagę na opinie w środowisku, Internecie czy podczas ćwiczeń zbiorowych. To początek, do końca jeszcze długa droga. Zanim wybierzesz swoją pomoc warto chwilę porozmawiać, zapoznać się. Kilka wstępnych ćwiczeń i już wiesz czy ta osoba jest odpowiednia dla Ciebie. Czy jest dla Ciebie autorytetem, czy potrafi Cię zmotywować.
Zastanawiałaś się kiedykolwiek czy Twój trener wykona te wszystkie ćwiczenia, które zaproponuje. Nie warto poświęcać swoją uwagę komuś, kto swoją figurą nie przypomina sportowca. Czy widziałeś sportowca z oponką, albo brakiem mięśni, słabą kondycją?

Zdrowie odżywianie – informacje

Sport, ćwiczenia to nie jedyne rozwiązanie. By uzyskać optymalny efekt należy zwrócić uwagę na swój jadłospis. Zdrowy styl życia to podstawa. Trener personalny dobrze ułoży Twój plan ćwiczeń, jednak podstawy zdrowego odżywiania powinien mieć w jednym paluszku. Zapewne podczas treningów będziesz mieć dużo pytań, co jeść a czego nie przed czy po treningu.
Indywidualne ćwiczenia to wcale nie prosty plan do zrealizowania, bezpośredni opiekun powinien dobrze każdego zmotywować do działania. Zbyt pobłażliwe traktowanie może doprowadzić nas do zguby, a nie do poprawy kondycji, czy zgubienia zbędnych kilogramów.

 

Możesz również polubić…