Infekcje układu pokarmowego – naturalne sposoby leczenia

W walce ze stanami zapalnymi układu pokarmowego, możemy wykorzystać wiele naturalnych surowców zielarskich. Poniżej przedstawię listę kilku z najskuteczniejszych, wykazujących naturalne właściwości w leczeniu infekcji układu pokarmowego:

Zdrowie  i uroda

Aloes – jest środkiem bardzo skutecznym w łagodzeniu podrażnienia żołądka i jelit, dodatkowo wzmacnia je oraz znacząco przyśpieszając ich procesy regeneracji. Oprócz tego aloes świetnie łagodzi dolegliwości związane z powstawaniem nieżytu żołądka czy jelicie drażliwym. Dlatego jeśli borykasz się z zapaleniem układu pokarmowego, powinieneś zaopatrzyć się w żel lub sok z aloesu.
Rumianek (tatarak) – rumianek jest ziołem bardzo bezpiecznym, które szczególnie korzystnie wpływa na wszelkie stany zapalne przewodu pokarmowego. Rumianek znany jest ze swoich licznych prozdrowotnych wartości, dlatego warto przygotować sobie napar z rumianku, który zadziała uspokajająco na mięśnie gładkie jelit. Dodatkowo rumianek działa rozkurczowo oraz przeciwzapalnie, chroniąc błonę śluzową jelit, a także poprawia trawienie. Jest bardzo skuteczny w przypadku zachorowań na nieżyt żołądka czy wrzody.

Morwa indyjska (noni) – wykazano iż, owoce morwy indyjskiej również pomagają w walce z infekcjami układu pokarmowego. Sok z noni można stosować jako płyn do płukania gardła, wykazuje on działania przeciwbólowe i przeciwzapalne. Sok z tego owocu to doskonałe źródło witamin C, B3 oraz potasu, wapnia, magnezu i żelaza. Morwa indyjska znajduje zastosowanie w leczeniu i profilaktyce infekcji jelit czy żołądka.
Nagietek lekarski – stosowany najczęściej w formie naparu, pomaga w schorzeniach przewodu pokarmowego, wrzodach żołądka, skurczach, wszelkich obrzękach oraz zapaleniu jelita grubego. Napar z nagietka lekarskiego działa przeciwzapalnie i oczyszczająco.

Artykuł powstał dzięki https://pijnoni.pl

 

Możesz również polubić…