Kolędy

Kolędowanie to polska tradycja, rozpoczynamy w domach od najmłodszych lat, przewija się w przedszkolach, szkołach, a później w dorosłym życiu. Wigilia jest idealnym momentem na pokolędowanie w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole z najbliższymi wykonujemy wspaniałe, stare kolędy.
Do repertuaru rodzinnego często należą Wśród nocnej ciszy, Cicha noc, Mizerna cicha, stajenka licha, Bóg się rodzi i wiele innych.

 

Często pomocą podczas śpiewu jest cichy grający instrument jakim jest gitara, często osoby uczące się na nich gry potrafią wykonać całe koncerty kolędowe. Bardzo dużo chwytów kolęd i pastorałek, piosenek świątecznych. Lulajże Jezuniu, Cicha noc, Anioł pasterzom mówił, Do szopy hej pasterze chwyty oraz tekst są bardzo proste w wykonaniu. Dzieci od najmłodszych lat uczestniczą w konkursach kolęd, Jasełkach. A wszystko to by czuć magię Świąt, magię narodzenia dzieciątka. Pomimo tak wielu nieszczęść na świecie w tym okresie chociaż trochę możemy zapomnieć o bólu i łzach, te kilka dni sprawia, że pędzący świat staje się chociaż trochę lepszy, a życzenia płyną ze szczerego serca.

 

Możesz również polubić…