Pielęgnacyjne równouprawnienie

Od zawsze kobiety walczyły o swoje prawa. Można z pewną dozą śmiałości powiedzieć, że udało im się swój cel osiągnąć. Nic co męskie nie jest im obce. Ale co z mężczyznami? Czy mają szansę czuć się odsunięci od pewnych udogodnień codzienności, które zostały przypisane kobietom?

Wszystko w jednym

Panie wręcz słyną z posiadania ogromnej liczby kosmetyków w swoim wyposażeniu. Krem do twarzy, krem do rąk, balsam do ciała, krem do stóp. Żel do twarzy, żel do ciała, żel do higieny intymnej, szampon do włosów, odżywka do włosów, maseczka do włosów. Można by wymieniać bez końca, a na rynek wkraczają wciąż nowe twory, na które kobiety od pierwszego wejrzenia czują zapotrzebowanie. Czy to wszystko rzeczywiście jest niezbędne? Można by się spierać, czy tak mnogo zróżnicowane kosmetyki są niezbędne, czy może popyt na nie jest sztucznie napędzanym wytworem gospodarki, czerpiącej garściami ze źródełka zwanego konsumpcjonizmem. Jeśli zaś o mężczyzn chodzi, sprawa wygląda zgoła odmiennie. Panowie są minimalistami. Wypchana kosmetyczka dla większości z nich jest wręcz obrazą ich męskiej dumy. Jeden żel do wszystkiego. Jaki tam balsam do ciała? Jedynie balsam po goleniu może być akceptowalny.

Seria dla każdego

Jednakże obecnie zwiększa się pula również na kosmetyki przeznaczone dla mężczyzn. Może wynika to z większej dbałości o wygląd dzisiejszych mężczyzn. A może jedynie z ośmielenia wynikającego z przemianowania etykiet wszelkich kosmetyków na te „dla niego” i odmiana opakowań na bardziej odpowiadające męskim gustom. Efekt jest taki, że obecnie na przykład żel do higieny intymnej występuje zarówno w wersji dla pań, jak i dla panów. Tak samo jest z żelami pod prysznic, czy szamponami. Jednak może takie zmiany są dobre? W końcu skoro kobiety mają swoje serie kosmetyków, dlaczego nie mieliby ich mieć mężczyźni? Wszak równouprawnienie powinno działać w obie strony. Nawet jeśli są to jedynie marketingowe zagrywki, żaden z mężczyzn na pewno na tym nie traci. Panowie wreszcie odkrywają bogactwo świata kosmetyków oraz to, jak kosmetyki relaksują i dodają pewności siebie na co dzień.

Nie tylko produkty na drogeryjnych półkach

Mężczyźni dbają o siebie na wszelkie sposoby. Zwiększa się popularność nie tylko na kosmetyki z męskich serii, ale również na przeznaczone specjalnie dla panów zabiegi w salonach kosmetycznych. W końcu każdy, niezależnie od płci, zasługuje na drobną pomoc w uwydatnieniu jego naturalnego piękna.

Możesz również polubić…