Profilaktyka tarczycy
Wizyta u lekarza, zlecone badania. TSH, fT3, fT4, aTPO i inne. Czy coś Ci mówią te skróty. Wiele osób jest nieświadomych, nie ma pojęcia co przedstawiają. Często zlecone badania z krwi ujawniają nam całą prawdę o dziejących się złych rzeczach w naszym organizmie. Jesteś gotowy na nową wiedzę?
Wyniki badań dla Ciebie
Krew pobrana, nadszedł czas na oczekiwanie na wyniki badań. Co się dowiesz, czy są prawidłowe, czy w normie? Zanim jednak zostanie zlecone kolejne badanie warto wspomnieć po co lekarz skierował na te cztery badania. To nic innego jak sprawdzenie stanu naszej tarczycy, zanim wykonamy badanie tarczycy za pomocą aparatu USG, należy przeanalizować nasze hormony.
Chora tarczyca początkowo żadnych objawów, nie boli, jednak skutki nieprawidłowej pracy tego narządu są bardzo odczuwalne. Tarczyca kieruje naszymi hormonami, co wpływa na każdy element naszego organizmu.
Jak się objawiają zaburzenia tarczycy?
Czy badanie tarczycy jest Ci aż tak bardzo potrzebne? Dobrze jest przeanalizować nasze samopoczucie, czy ostatnimi czasy nie uległo zmianie, czy nie jesteś bardziej nerwowy, zmęczony, chudniesz? To jedne z najważniejszych objawów nieprawidłowości. Wyniki badań na pewno tylko utwierdzą Cię, że faktycznie Twoja tarczyca nie pracuje prawidłowo.
Nadczynność a może niedoczynność tarczyc.
Obecnie przeprowadzane analizy nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie mówią, że niedoczynność tarczycy jest najczęściej występującym schodzeniem, związanych z tym narządem. Często nie wiemy nawet, że coś nieprawidłowo funkcjonuje w naszym organizmie. Typowe objawy to przyrost masy ciała, zaparcia oraz częste uczucie zmęczenia. Przeciwieństwem oczywiście jest nadczynność. Przypadłość ta dotyka głównie kobiety w wieku 20-40lat. Objawy także są bardzo charakterystyczne jak chudnięcie, drżenie rąk, nadpobudliwość, skłonność do biegunek, drżenie rąk oraz co ciekawe zwiększona potliwość.
Leczyć czy nie leczyć?
Dla zdrowo myślącej osoby odpowiedź jest jednoznaczna. Leczyć. Bez zbędnych rozmów, należy poddać się terapii, by w przyszłości nie miewać takich problemów. Każdy musi znaleźć odpowiedniego specjalistę, endokrynologa, który pokieruje naszym leczeniem, a my będziemy spokojni, że ktoś się nami przejął. Często nieprawidłowa praca tarczycy może nam przysporzyć sporo innych dolegliwości oraz dużo cięższych chorób. Chociażby Hashimoto. Wydawać się może, że chorują tylko starsi, a obecnie coraz młodsze osoby zapadają na różnorodne choroby. Poczynając od zwykłych stanów zapalnych, a kończąc na nowotworach i innych schorzeniach. Badania tarczycy to podstawa profilaktyki.
Najnowsze komentarze