Prywatne a publiczne.

Kolejna wizyta u specjalisty, bardzo długi okres oczekiwania i nic nie wskazuję, na to, że cokolwiek się zmieni. Ubezpieczenie publiczne a może prywatne? Niestety mamy niewielki wybór.

Ubezpieczenie publiczne wedle polskiego prawa jest ono obowiązkowe, nieuniknione, jednak jego zakres jest bardzo ograniczony. W momencie, gdy chcemy je w pełni wykorzystać często pojawia się wiele problemów, nie spełnia on potrzeb każdego pacjenta. Aby zapewnić sobie pełen komfort, z pomocą przychodzi ubezpieczenie medyczne prywatne. Często naprzeciw swoim pracownikom wychodzą pracodawcy, którzy chętnie oferują pakiety medyczne za niewielka opłatą. Pracodawcy pokrywają pewną część zobowiązania. Jednak co zrobić, gdy nasza firma nie oferuje takiego rozwiązania? Na rynku pojawiło się wiele medycznych firm, z których możemy skorzystać na własną rękę, wykupując specjalny pakiet medyczny.

Publiczne czy prywatne?

Zapoznanie się z tymi opcjami, pozwala nam w łatwiejszy sposób podejść do tematu. Zdecydować się na odpowiedni dla nas model. Podstawowa wiedza to klucz do sukcesu. Na co warto na początku zwrócić uwagę? Po pierwsze korzystając z ubezpieczenia zdrowotnego pacjent może liczyć na pomoc medyczną, która przyjmuje różną formę. Wizyta u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, hospitalizacja, profilaktyka, a także badania. W praktyce, nie wszystko tak dobrze wygląda, często czas oczekiwania jest dość długi, a usługi bywają limitowane. Wiele ograniczeń, zniechęca nas do publicznego ubezpieczenia. Niestety nękające nas problemy zdrowotne nie pozwalają zbyt długo czekać, z tego tez powodu decydujemy się na dobrowolne ubezpieczenie medyczne.

Prywatne ubezpieczenie to szybszy powrót do zdrowia.

Wiele opcji na rynku pozwala sprawnie zarejestrować się u odpowiedniego specjalisty, dzięki temu szybciej jesteśmy zdiagnozowania, a także odpowiednio wcześnie może zostać wdrożone prawidłowe leczenie. Niestety realia publicznej służby zdrowia są bardzo przykre, wielu chorych skazanych jest na straty. W kilku słowach czekać i umrzeć. Opcja odpłatna daje nam szansę.

Co oferuje dobrowolna polisa?

Na początku warto wspomnieć, że im wyższa kwota abonamentu medycznego, tym więcej badań i wizyt specjalistycznych mamy szansę wykonać. Zanim pacjent zdecyduje się na odpowiedni abonament, najlepiej by dobrze przejrzał umowę, czy też regulamin. Niekiedy kilka złotych więcej daje dużo możliwości. Nie są to jedyne opcje, na które warto zwrócić swoją uwagę. Pod lupę należy wrzucić dostępność placówek, w których można wykonać badania lub skonsultować się z lekarze.

Decyzja należy do każdego z nas, czy chcemy czekać w kolejkach, czy też żyć pełnią życia.

 

Możesz również polubić…