Rehabilitacja po endoprotezie kolana – rehabilitacja kolana kraków

Endoproteza kolana, inaczej alloplastyka jest to wszczepienie sztucznego stawu wykonanego z biomateriałów. Zabieg wykonuje się u osób ze zwyrodnieniową chorobą stawów, u których występują wskazania medyczne do operacji.
Rehabilitacja
Rehabilitacja po endoprotezie kolana jest niezbędna. Zaczyna się ona krótko po zabiegu, gdyż im wcześniej zostanie rozpoczęta tym powrót do pełnej sprawności nastąpi szybciej. Rehabilitacja obejmuje między innymi ćwiczenia mięśnia czworogłowego takie jak np. zginanie nogi w stawie skokowym, zginanie kolana z podparciem w pozycji siedzącej. Istotny jest szybki powrót do naturalnych aktywności, czyli chodzenia, wchodzenia po schodach i schodzenia ze schodów.
Rehabilitacja kolana Kraków
Pełny powrót do zdrowia zajmuje zazwyczaj kilka miesięcy, jednak rehabilitacja prowadzona pod czujnym okiem specjalistów jest w stanie ten czas maksymalnie skrócić. Doskonałych specjalistów w zakresie rehabilitacji po alloplastyce stawu kolanowego można znaleźć między innymi w Krakowie. Kraków, dzięki posiadaniu doskonałych uczelni, obfituje w rehabilitantów na najwyższym poziomie, a ćwiczenia prowadzone zgodnie z ich wskazówkami pozwolą na szybki powrót do pełnej sprawności.

Możesz również polubić…