Szkoła WingFoila FunSurf – kursy i szkolenia

Sporty wodne cieszą się coraz większym powodzeniem wśród osób w każdym wieku. Do najpopularniejszych dyscyplin bez wątpienia należy windsurfing, którego nauka nie jest skomplikowana, jednak wymaga odrobiny cierpliwości, skupienia i zręczności. Dla osób, które próbowały swoich sił w tego typu aktywnościach lub mają ochotę spróbować ich po raz pierwszy, szkoła WingFoila FunSurf stworzyła szeroką ofertę składającą się z profesjonalnych kursów i lekcji z zakresu wingfoila, czyli najnowszej dyscypliny sportów wodnych. Oferta skierowana jest zarówno do osób dorosłych, jak i do dzieci, młodzieży oraz studentów. Sprawdź już teraz!

kursy kitesurfingu

Wingfoil, a stopień trudności

Wielu osobom wydaje się, że sporty wodne są zbyt trudne do opanowania dla osób niewyróżniających się specjalną kondycją, czy sprawnością. Nic bardziej mylnego! Pod opieką odpowiednich specjalistów każdy może nauczyć się danej dyscypliny, bez względu na wiek, czy tryb życia. Wystarczy, że umiesz choć trochę pływać i chcesz nauczyć się nowych rzeczy. W całej reszcie pomogą Ci profesjonalni instruktorzy FunSurf, którzy w swojej branży działają już od wielu lat. Nasuwa się jednak pytanie, czy skoro wingfoil jest najnowszą odmianą sportów wodnych, to jaki jest jego stopień trudności w porównaniu do pozostałych dyscyplin? Otóż według specjalistów i miłośników aktywności fizycznych, wingfoil jako połączenie windsurfingu, kitesurfingu, a także foila zdecydowanie stanowi najłatwiejszą i najprostszą opcję. Wizualnie nauka wingfoila może wydawać się niesamowicie skomplikowana, jednak w praktyce jest ona o wiele przyjemniejsza od nauki sportów, takich jak windsurfing.

wingfoil

Kursy kitesurfingu, a wingfoil – która opcja na początek?

Tak jak już wspomnieliśmy, wingfoil stanowi najłatwiejszą w nauce dyscyplinę sportów wodnych, co oczywiście nie znaczy, że nie sprawi Ci on żadnych przeszkód. Osoby, które kiedykolwiek uprawiały windsurfing lub ktesurfing bez problemu poradzą sobie z wingfoilem, który powstał wskutek połączenia obu dyscyplin. Jeżeli jednak nigdy wcześniej nie próbowałeś swoich sił na desce, możesz od razu zacząć z wingfoilem, co z pewnością okaże się dla Ciebie łatwiejsze jak na początek. Kursy kitesurfingu, czy też windsurfingu również nie powinny sprawić Ci ogromnej trudności, jednak wymagają one pewnej ręki, co w przypadku pierwszej styczności z wodą bywa trudne do opanowania. Zachęcamy więc do skorzystania z oferty przygotowanej przez szkołę FunSurf, aby móc rozpocząć naukę w bezpiecznych i swobodnych warunkach pod okiem profesjonalnych i doświadczonych instruktorów.

Możesz również polubić…