Współczesne remedium na wszystko odnalezione?

Czy to możliwe, że odnaleźliśmy cudowny lek na większość trapiących nas schorzeń? Czy w końcu uda nam się powstrzymać nowotwory? Na dzień dzisiejszy na pewno nie można udzielić na te pytania wyczerpującej odpowiedzi. Jednak warto przyjrzeć się preparatowi, w którym naukowcy upatrują przełomu w walce z nowotworami, czyli ekstraktowi z owoców morwy indyjskiej. Sok noni zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Również w Polsce można go znaleźć na półkach specjalistycznych sklepów oferujących alternatywne metody leczenia. Jednak czy to możliwe, że ten produkt charakteryzuje się aż tak wysoką skutecznością, jak wskazuje na to jego producent?

Pochodzenie i właściwości

Noni to krzew naturalnie występujący w południowo-wschodniej Azji oraz na wyspach Oceanu Spokojnego. Już od setek lat Polinezyjczycy znają i wykorzystują jego cudowne właściwości lecznicze i przeciwbólowe. Co ciekawe rdzenni mieszkańcy Polinezji zażywali owoców morwy indyjskiej także po to, aby wprowadzić się w trans i uczestniczyć w mistycznych, często bolesnych rytuałach. Ten ciekawy i intrygujący rodowód potencjalnego lekarstwa z pewnością wpłynął na jego komercyjny sukces. Jednak czy jest skuteczny?

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że sok noni posiada udowodnione właściwości przeciwnowotworowe. Substancje zawarte w tych owocach posiadają właściwości przeciw utleniające i wstrzymują proces obumierania zdrowych komórek. Terapia przewidująca wykorzystanie owoców morwy indyjskiej jest skuteczna zarówno u osób zdrowych, które są zagrożone chorobą nowotworową, jak i dla pacjentów ze zdiagnozowanym rakiem. Związki polifenolowe, które wchodzą w skład tego remedium, pomagają w zwalczaniu stanów zapalnych i mają właściwości przeciwmiażdżycowe. Naukowcy twierdzą również, że owoce noni mają pozytywny wpływ na poziom drobnoustrojów i flory bakteryjnej w układzie pokarmowym. Dlatego warto je spożywać w przypadku problemów gastrycznych. Oprócz tego mogą być także wykorzystywane jako środek przeciwbólowy, który wykazuje się skutecznością podobną do morfiny, przy czym jest mniej toksyczny. Ekstrakt z noni jest z pewnością naturalnym suplementem diety, który został wyprodukowanym z myślą o osobach zainteresowanych alternatywnymi sposobami leczenia.

Artykuł powstał na podstawie https://pijnoni.pl/o-noni/

 

Możesz również polubić…