Zajęcia dla ciężarnych

Aktywność fizyczna w ciąży jest jak najbardziej zalecana. Oczywiście wcześniej należy zasięgnąć opinii wykwalifikowanego specjalisty czy nie widzi ku temu jakichkolwiek przeciwwskazań. Jeżeli wszystko jest w porządku z Twoim zdrowiem i Twojego maluszka możesz śmiało poćwiczyć. Oczywiście pamiętaj, że jeśli długo nie ćwiczyłaś to mogą pojawić się tzw. zakwasy. To nic strasznego, ale po co narażać siebie na dodatkowe nieprzyjemności. Wystarczy, że aktywność fizyczna włączysz do swojego życia stopniowo i nie będziesz się forsować. Pamiętaj, że jesteś w ciąży i nie możesz za bardzo się przesilać. Wszystko z umiarem. W końcu odpowiadasz nie tylko za siebie ,a ale także za swoje dziecko.

Sporty w ciąży.

W trakcie trwania ciąży możemy uprawiać wiele rodzajów sportu. Możemy korzystać z siłowni i zajęć grupowych. Jednak wszystko w granicach rozsądku. Ćwiczenia powinny być dobrze dobrane, aby nie zaszkodziły w żaden sposób Tobie ani dziecku. Dlatego warto skorzystać z rad profesjonalisty i ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego trenera. Dobierze on nam taki rodzaj ćwiczeń i taką intensywność by wszystko odbywało się w pełni bezpiecznie. W fitness klubie znajdziesz wiele rodzajów ćwiczeń dla ciężarnych. Możesz skorzystać z rowera eliptycznego , wioślarza, steppera czy rower ka treningowego. Kobiety w ciąży mogą uczestniczyć w wiele zajęciach grupowych. Wybór ich jest ogromny. Możesz skorzystać np. z joggi, stretchingu, pilatesu czy tańca. Oczywiście pod okiem fachowca, który dobierze ćwiczenia i ich intensywność. Wszystkie intensywne ćwiczenia mięśni brzucha niestety odpadają, do nich wrócisz po porodzie. Tak samo ćwiczenia z obciążeniami także nie nadają się dla kobiet spodziewających się potomstwa.

Zdrowie w ciąży a sport

W ciąży nie należy rezygnować z aktywności fizycznej. Nawet jest ona zalecana przez lekarzy. Pomaga ona wzmocnić nasz organizm oraz znacznie ułatwia poród. Oczywiście ćwiczenia i ich intensywność musi być odpowiednio dobrana przez trenera. Jednak zanim udamy się do fitness klubu należy odwiedzić gabinet lekarski. Specjalista oceni czy nie mamy żadnych przeciwskazań zdrowotnych i czy ćwiczenia nam i dziecku nie zaszkodzą.

Możesz również polubić…