Zdrowe serce

Coraz częściej słyszy się o różnych chorobach, dolegliwościach. Jedną z najczęstszych przypadłości zdrowotnych ostatnimi laty jest chore serce. Zawał to nadal jedna z najgroźniejszych chorób. Czy choroby serca uniemożliwiają spokojne życie? Zastanówmy się.

Zacznijmy od objawów chorób serca.

Nikt nie lubi niespodzianek, przecież serce działało bez zarzutu, aż pewnego dnia nastąpiła awaria. Jak z używanym samochodem, który jeździ do czasu. Zła dieta, wysoki cukier, cholesterol nadmierna ilość alkoholu czy papierosów często są przyczyną niewłaściwej kondycji naszego organu. Na co zwrócić uwagę? Gdzie je odnajdziemy? Serce ułożone jest pośrodku, lecz przyjęło się, że po lewej stronie, ze względu na płuco, które ustępuje mu miejsca. Główny organ odbiera wszystkie bodźce, które docierają, smutek, radość, strach czy wiele innych zachować ma duży wpływ na pracę serca. Wielokrotnie słyszana diagnoza jest rozczarowaniem, poczuciem żalu, że można było coś zrobić, zadbać o siebie.
Po pierwsze duszność, problem pojawiający się niespodziewanie, zmęczenie to kolejny objaw. Jesteśmy osłabieni, serce nie tłoczy wystarczająco krwi, która odżywia nasz organizm. Dopiero początek, na swojej drodze można spotkać wiele innych zachowań jak omdlenia, kołatanie serca, obrzęki, zasinienie skóry, ból w klatce piersiowej. Jeśli dopadły Cie powyższe objawy, często diagnoza jest oczywista, by zweryfikować lub wykluczyć ewentualne inne choroby warto wybrać się do lekarza. Specjalista zleci badania i wykona usg, na podstawie, którego oceni kondycję naszego serca.

Aktywny tryb życia

Choroby serca to nie przelewki, nigdy nie wiadomo kiedy napotka nas atak. Poprawa kondycji naszego organizmu to jeden w kilku kluczy do osiągnięcia zamierzonego sukcesu jakim jest dobra kondycja nie tylko ciała, ale i duszy. Warto zacząć powoli wdrażać aktywność fizyczką, na początek może spacer, z dnia na dzień warto zwiększać wysiłek, by dojść do formy.
Sport to nie wszystko, odpowiednia dieta pozwoli zadbać o narządy wewnętrzne. Zalecane są owoce, warzywa, ryby, produkty, które zawierają tłuszcze nienasycone oraz co ważne witaminy A, E, C, B6 oraz pierwiastki jak magnez czy selen oraz wiele innych.

Choroby serca są najgroźniejszym zabójcą w Polsce, nasza nieuwaga powoduje, że wychodząc od lekarza, nasza diagnoza nie jest zadowalająca. Często przypadek sprawia, że zaczynamy dbać o siebie, jednak bywają chwile, że zapominany o chorobie i cieszymy się życiem., które mamy jedno. Najważniejsze są przemyślane decyzje.

 

Możesz również polubić…