Zdrowe zęby w całym domu

Chore zęby i dziąsła to często wina nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Jak sobie radzić z problemami, co można znaleźć na sklepowej półce?

Irygator dentystyczny

Urządzenie do pielęgnacji jamy ustnej. Jest bardzo proste w obsłudze, działa na zasadzie wypychania cieczy pod dość dużym ciśnieniem. Wykorzystywany jest do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Od dzisiaj już nie będziesz potrzebował nici dentystycznych. Tradycyjna szczoteczka do zębów nie wystarcza, by higiena jamy ustnej była na najwyższym poziomie. Wiele badań przeprowadzonych stwierdza, że irygatory są doskonałym rozwiązaniem do oczyszczania, masowania i stymulacji dziąseł. Doskonałe rozwiązanie, które leczy wiele schorzeń. Dziąsła przestają krwawić, a zapalenie znika lub zostaje w dużej mierze zniwelowane.

Co nam zapewnia irygator do zębów?

Daje nam czyste i lśniące zęby, podczas swojej pracy dociera w miejsca trudnodostępne, jak linia dziąseł, przestrzeń międzyzębowa, kieszonki dziąseł i wiele innych. Metoda ta jest bardzo korzystna dla pacjentów noszących aparaty na zębach. Prawidłowa higiena jamy ustnej będzie odpowiednia.

Jaki irygator wybrać?

Wybór na rynku jest ogromny, często przyprawia nas o zawrót głowy, co wybrać, by było dla nas odpowiednie i dopasowane. Irygator powinien być indywidualnie do każdego dopasowany. Obecnie rynek proponuje dwa modele w trybie stacjonarnym lub bezprzewodowym.
Warto zastanowić się czy sprzęt będzie nam służył codziennie, czy też istnieje możliwość zabrania go w podróż. Są to bardzo istotne kwestie, gdyż irygatory stacjonarne posiadają dość duży zbiornik wody, podpięte do sieci. Wygodna rękojeść pomaga spokojnie penetrować w naszej jamie ustnej. Drugim rozwiązaniem są oczywiście irygatory stacjonarne. Wykorzystują one w swojej pracy zasilanie akumulatorowe, wielkość jest jednak mniejsza niż poprzednika, a zbiornik wody umieszczony jest w trzonku. W wyniku pomniejszenia rozmiarów urządzenia do wersji wręcz kieszonkowej zmniejszyła się też ilość wody w urządzeniu. Co bywa niekorzystne, może czasem uciążliwe podczas pracy z urządzeniem. Całe oczyszczenie naszej jamy ustnej będzie wymagało kilkukrotnego dolania wody.

Co wziąć jeszcze pod uwagę, jaki irygator wybrać, by był dla nas najlepszy?

Kondycja naszych zębów, to jedno z ważniejszych punktów naszego wyboru. Należy zasięgnąć porady dentysty, który z pewnością pomoże ocenić stan naszych dziąseł. Paradontoza, krwawienie czy też przewlekłe zapalenia dziąseł to indywidualne potrzeby. W tym przypadku irygatory o zbyt dużym ciśnieniu niestety się nie sprawdzą.
Irygator to doskonały wybór, co ciekawe, z urządzenia mogą korzystać nie tylko dorośli, ale także dzieci. Sprzęt dla całej rodziny.

 

Możesz również polubić…