Zespół Kehrera
Sądzisz, że wiesz już wszystko na temat wielu chorób? Często masz myśli, że znów Cię coś dopada, męczy? Jesteś w ogromnym błędzie, nawet w Twoich najśmielszych oczekiwaniach sobie nie zdajesz sprawy jak wiele chorób i problemów nie tylko natury fizycznej, ale także i psychicznej występuje wśród pacjentów.
Zaburzenia seksualne, temat tabu.
Choroba, tak to można nazwać chorobą, zaburzenia na tle seksualnym często mają zróżnicowane podłoże, pojawiają się zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Bez względu na wiek. Wszyscy boja się mówić otwarcie o tych przypadłościach, a może bardziej wstydzą, obawiają się o własne zdrowie. Jednak dzisiaj zwróćmy na typowo kobiece problemy, zespół Kehrera. Inaczej nazywany chorobą wdowią. Kobieta nie czuje się zaspokojona, co nie wiąże się to z nieprawidłowymi potrzebami seksualnymi oraz zbyt wysokim libido.
Zespół Kehrera
W kilku słowach wypada wyjaśnić całą przypadłość. Zaburzenie to bardzo negatywnie wpływa na psychikę, ale także możemy odczuć problemy natury fizycznej jak niekorzystne oddziaływanie na miednice małą. Przypadłość jest dość skomplikowana, nie występują problemy z osiągnięciem podniecenia, ale z zaspokojeniem własnych potrzeb seksualnych.
Przyczyny
Choroba, jak już wspomnieliśmy wcześniej, może pojawić się w różnym wieku. Cierpią na niego młode kobiety, które dopiero są na początku współżycia seksualnego, ale także te, które są w średnim wieku, które nie uprawiają seksu. Stąd też pochodzi nazwa, choroba wdowia. Przyczyn można doszukiwać się wiele, jednak jedną główną jest brak satysfakcji seksualnej. Ma to niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne, ale także na narządy rodne. Leczenie bywa bardzo skomplikowane, wymaga fachowej pomocy u seksuologa.
Występowanie
Choroba najczęściej pojawia się u kobiet, które mają dużo większy temperament seksualny od swojego partnera, które przez dłuższy czas nie współżyją, a także u tych Pań, które nie mogą osiągnąć orgazmu. Napięcie seksualne nie zostaje rozładowane. Zaburzenie pojawia się także w wielu innych przypadkach.
Objawy
Zespół Kehrera dzieli się na dwie fazy, pierwsza, która związana jest ściśle z psychiką kobiety, wahania nastroju, wybuchy złości, rozdrażnienie i duże pobudzenie oraz wiele innych oraz druga. Ostatnia faza obejmuje objawy somatyczne, jak nieprawidłowe działanie miednicy mniejszej. W ostatnim przypadku pojawia się ból, tkliwość miejsc intymnych, swędzenie pochwy i warg sromowych, upławy i inne.
Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, warto swoje dolegliwości zgłosić seksuologowi, który racjonalnie podejdzie do całej sytuacji.
Najnowsze komentarze